ijournal.cz

Léto budiž zachyceno

red Zdroj: Empikfoto 9.8.2018 Zajímavosti

Na letní dovolenou se většinou těšíme celý rok. Ať už vyrážíme k moři do exotických krajin, za dobrodružstvím do hor nebo si užíváme krásy naší vlasti, přejeme si ze dnů strávených s rodinou či přáteli uchovat v paměti co nejvíce. Foťák nebo telefon máme zpravidla vždy při ruce, a tak se domů vracíme nejen s novými zážitky, ale také se spoustou snímků. Ne vždy se v nich ale podaří zachytit atmosféru tak, jak bychom si přáli. Letos to může být jinak – inspirujte se našimi tipy, jak mít krásné letní chvíle stále na očích díky perfektním fotkám.

 

  1. Nepodceňujte základní nastaveníEmpikfoto_foto_obraz

Než začnete fotit, ověřte si, že máte na telefonu či fotoaparátu nastavenou nejvyšší možnou kvalitu snímků. Zní to sice banálně, ale pokud si chcete alespoň některé fotky vytisknout, pak právě toto nastavení hraje roli. Z cest si můžete vytvořit i krásnou dekoraci, například v podobě panoramatických fotek, obrazů nebo XXL foto plakátů, které vnesou atmosféru vzácných chvil do vašeho obýváku. Byla by škoda až doma zjistit, že kvalita pořízených fotek zkrátka nestačí. Volba režimů a celkového nastavení, které moderní fotoaparáty, včetně těch v mobilu, nabízejí, je pak už na vás a vašich dovednostech. Lepší je vždy manuální nastavení, kdy jednotlivé parametry přizpůsobíte konkrétním podmínkám.

 

  1. Ve správný čas na správném místě

„Pokud chcete zachytit své oblíbené místo, ať už jde o přírodní scenérii nebo architektonický skvost, vydejte se ho vyfotit dvě hodiny po východu slunce nebo dvě hodiny před jeho západem. Právě v této době vám světlo pomůže vytvořit ty nejkrásnějí snímky,“ říká zkušená fotografka a blogerka Andrea Tengler. „V tomto čase bývají poměrně prázdná i místa, kde je jinak vysoká koncentrace lidí. Pokud nemůžete čas focení ovlivnit, třeba kvůli pečlivě naplánovanému harmonogramu vašeho výletu, zkuste u míst, na nichž je hodně lidí, popojít jen pár kroků stranou a pořídit fotku z jiného úhlu než všichni ostatní. Rázem tak změníte celý obraz,“ radí Andrea Tengler. Snímků vždy pořiďte více a ještě ve foťáku si zkontrolujte, zda záběry nejsou rozmazané.

 

  1. Kouzlo detailu

Už při focení si zkuste představit, jak budou fotky vypadat, až jimi budete po čase listovat nebo až je budete ukazovat svým přátelům. Sami asi víte, že obrázky typu „my před muzeem, my
u moře, my před hotelem“ vaši pozornost dlouho neudrží.  Už jsme zmiňovali, že fotky oživí snímání z jiného úhlu. Velmi užitečným prvkem je také detail. „Moc hezky se vyjímá, když například vyfotíte chrám celý a poté jej doplníte detaily. S dobrými objektivy docílíte efektu zaostření na detail rovnou při focení. Doostření v různých aplikacích se raději vyhněte, protože výsledek často působí nereálně,“ přidává praktický tip fotografka a blogerka Andrea Tengler. Na detail zaměřené fotky vypadají skvěle i na stránkách fotoknih. Širokou a kvalitní nabídku tématických šablon nabízí značka empikfoto. Stačí si jen vybrat, zda chcete zvěčnit horskou túru, prohlídku města, vodní sporty nebo jiný z řady dovolenkových motivů.

 

  1. Abyste se líbili

Empikfoto_fotokniha_2romě půvabných scenérií určitě toužíte zachytit i sebe a své blízké tak, abyste se při prohlížení fotek nechytali za hlavu, jak nepřirozeně se to culíte, nebo kdy že vám stihla narůst „druhá brada“. „Při záběru portrétu ani celé postavy nebývá příliš lichotivé focení z podhledu. Vždy raději požádejte fotografa, ať si stoupne o něco výše,“ doporučuje Andrea Tengler. Uznává, že záběry z podhledu mohou být příjemným oživením fotek člověka před zajímavou stavbou, kdy takový snímek působí dynamicky. Vždy je ale lepší si fotku z podhledu nejdříve vyzkoušet a pro jistotu pořídit i snímky z jiných úhlů.

Vyhněte se také focení na přímém slunečním světle, jehož výsledkem bývají ostré stíny na obličeji i na těle. Navíc, jen málokdo při takových podmínkách vydrží nemhhouřit oči nebo nedělat grimasy, které na fotkách rozhodně nechcete. Nejlepší jsou snímky pořízené podvečer nebo když se sluníčko schová pod mrakem, světlo je pak mekčí a teplejší. „Zásadní roli hraje také oblečení. Na fotce je totiž znát, zda se cítíte dobře a působíte uvolněně. Snad každý občas maže snímky, kdy má v plavkách krásně zatažené bříško, ovšem za cenu křečovitého výrazu
a naprosto nepřirozené pózy. Pokud se neradi fotíte odhalení, nedělejte to. Stačí, když si přes plavky přehodite třeba lehké pareo, a hned se budete cítit i vypadat lépe,“
zdůrazňuje Andrea Tengler.

  1. Krasavci v akci

Možná  máte ještě v živé paměti fotky s labutěmi, plameňáky a dalšími nafukovacími krasavci, jimiž loni své sociální sítě zásobovaly nejen celebrity. Dá se očekávat, že i letos budou podobné snímky v kurzu, ačkoli faunu pravděpodobně doplní donuty a další motivy nafukovacích kruhů. Pokud byste si letos chtěli přivézt podobně okouzlující snímek od vody, a je jedno zda sladké či slané, zvolte tzv. flat lay, tedy pohled zvrchu. Bývá lichotivý, ať už se fotíte ve vodě nebo na lehátku.

                                   empikfoto tipy


Originální dekorace: dovolená po celý rok

Atmosféru letních zážitků vám mohou i v tuhé zimě připomínat fotky, jimiž vyzdobíte svůj domov. O působivý efekt se postará panoramatická fotografie s přírodou, která se vám během dovolené vryla do srdce.
S intuitivním on-line foto editorem, který naleznete na www.empikfoto.cz, bude její příprava hračka.

Empikfoto_dekorace_s_fotkamiNápadité zkrášlení interiéru ale vykouzlíte i z běžných fotek ve formátu 9 x 13 cm – stačí, když je s pomocí kolíčků připevníte k obyčejné šňůře, a tou ozdobíte zdi vašeho obýváku. Taktovouto fotokoláž můžete doplnit o letáčky z míst, papírové bankovky dané země nebo jiné drobnosti, které vám pomohou zvěčnit ty nejkrásnější okamžiky z cest. Pokud rádi tvoříte, můžete si třeba s dětmi vyrobit originální stojánky na fotky, například s několika mušlemi, jež jste si ze slunných krajů dovezli dEmpikfoto_panoramatické_fotkyomu. Moderní laboratoř, prémiový foto papír, kvalitní přístroje i profesionální a rychlá obsluha, to všechno oceníte na službách empikfoto.cz. Pro uchování svým vzpomínek si zde můžete vybrat z řady formátů a způsobů provedení. Panoramatické fotografie můžete pořídit již od 80 Kč.

 

Kniha plná vzpomínek

Spousta lidí si uchovává své fotky ve složkách počítače nebo v paměti telefonu. Jenže řekněme si to na rovinu, kdy máme čas prohlížet, co jsme si kam uložil před měsíci, ne-li dokonce před lety? Užijte si drahocenné chvíle s blízkými i v každodenní „realitě“, a to jak při přípravě originální fotoknihy, tak při jejím prolistování. Na stránkách www.empikfoto.cz najdete pestrý výběr šablon, které se skvěle hodí pro každou příležitost. Zvolit si můžete třeba variantu připomínající některé populární destinace jako Řecko, Španělsko či Itálii, ale také podle stylu vaší dovolené. Strávili jste krásný týden v horách, prodloužený víkend v oblíbeném městě, nebo jste u moře vyzkoušeli vodní sporty, o kterých jste už dlouho snili? Pro všechny tyto a další témata zde najdete šablony i zdobné prvky, které vaši fotoknihu dotáhnou k dokonalosti. Cena fotoknih začíná na www.empikfoto.cz na 150 Kč.

 kniha

Originální pohlednice

pohledniceV době MMS zpráv ubývá pohledů, které posíláme
z dovolených. Co kdybyste ale své blízké překvapili a po návratu jim nechali z oblíbené dovolenkové fotky vyrobit puzzle právě s motivem pohlednice z cest? Originální dárek potěší a zároveň pobaví. Snadno ho připravíte na www.empikfoto.cz. Puzzle v podobě pohlednice z cest zde můžete pořídit již od 159 Kč.

 

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. U objednávek v hodnotě od 299 Kč nabízí empikfoto dopravu zdarma.

 

Empikfoto nově i pro české zákazníky

Empikfoto, člen investiční skupiny Penta, dělá radost lidem už déle než 13 let. Společnost působí
v Polsku a také na Slovensku. Na český trh vstoupila firma koncem roku 2017 a nyní zde nabízí služby spojené s vyvoláváním a tiskem fotografií, ale i výrobu foto dárků – od fotoknih a kalendářů přes hrnečky, puzzle, pouzdra na mobily až po polštáře a plyšáky. Své služby poskytuje prostřednictvím internetového obchodu a mobilní aplikace, která umožňuje vytvářet a objednávat dárky, jež vám připomenou vzácné okamžiky a nezapomenutelné chvíle s vašimi blízkými.

Více na www.empikfoto.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Empikfoto