Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 28.Leden 2020
ijournal.cz

Letní kino v areálu Plzeňského Prazdroje poprvé hostí festivalové ozvěny Šary Vary: od 8. do 14. července promítne 5 novinek

red Zdroj: www.prazdrojvisit.cz 6.7.2019 Film

Plzeň letos poprvé přivítá Šary Vary – tradiční ozvěny Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V areálu Plzeňského Prazdroje bude v týdnu od 8. do 14. července vždy od 21:30 promítnuto 5 titulů různých žánrů včetně filmu Parazit, který letos získal hlavní cenu na festivalu v Cannes. Příznivci kvalitní světové kinematografie si mohou v letním kině u Zahradního pavilonu Formanka vychutnat také další čtyři novinky z programu 54. ročníku MFF Karlovy Vary, filmy Diego Maradona, Bílý bílý den, Devadesátky a Tiché doteky. Součástí vstupného 100 Kč/osoba je 1 nápoj z portfolia Plzeňského Prazdroje.

Letní_kino_Plzeňský_Prazdroj

Spojení Plzeňského Prazdroje s festivalovými ozvěnami Šary Vary není náhodné – legendární ležák Pilsner Urquell se totiž letos stal oficiálním pivem MFF Karlovy Vary! Pro návštěvníky pivovaru je hned 8. července připraven strhující portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních sportovních osobností Diega Maradony, poskládaný držitelem Oscara Asifem Kapadiou z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu. Následující den je na programu drama Bílý bílý den o bývalém policistovi v odlehlém islandském městečku, který se vyrovnává s tragickým úmrtím své ženy a odhalením dosud utajených peripetií jejího života. Silnou filmovou trojici 10. července doplní Devadesátky evokující atmosféru ikonického období – hudbou počínaje a módou konče. K vrcholným dílům současné tvorby patří Zlatou palmou na festivalu v Cannes ověnčená korejská černá komedie Parazit režiséra Pong Čun-hoa. Příběh plný zvratů o chudé, ale mazané čtyřčlenné rodině bude u Formanky k vidění 13. července. Novinky z české filmové tvorby 14. července zastoupí debut absolventa FAMU Michala Hogenauera Tiché doteky s herečkou Eliškou Křenkovou v hlavní roli.

Letní_kino_Plzeňský_Prazdroj_II

Vzhledem k omezené kapacitě je doporučeno vstupenky zakoupit předem online na webu https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/ozveny-mff-kv-v-prazdroji/

Dvanácté oficiální ozvěny 54. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary spolu s Plzní hostí také pražská kina Aero, Světozor a brněnské Univerzitní kino Scala. Šary Vary uvedou celkem 25 filmů z programu festivalu. Akci připravil distribuční label KVIFF Distribution, spojující aktivity MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms.

 

KONTAKT

Plzeňský Prazdroj, a.s.

U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň

www.prazdrojvisit.czLíbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.prazdrojvisit.cz