ijournal.cz

Léčba inkontinence a omlazení intimních míst nyní bez sklapelu

red Zdroj: Asklepion 28.1.2015 Nezařazené

40 % dospělých žen středního a vyššího věku uvádí, že má problémy s únikem moči a podobné procento si stěžuje na neschopnost dosáhnout sexuální satisfakce. Příčinou je ve většině případů nedostatečná pevnost tkání pánevního dna často způsobená porodem a stárnutím. Další kapitolou jsou změny v oblasti zevního ženského genitálu, ať už vrozené nebo získané právě po porodu či věkem. Ženy zkrátka trápí, že „tam dole“ už to nejsou úplně ony a moderní estetická medicína nyní přichází hned s několika převratnými metodami k řešení všech těchto citlivých problémů.

léčba inkontinence

Nový obor, který se zrodil teprve nedávno, se nazývá estetická gynekologie a ve světě už si díky přesvědčivým výsledkům získal masovou oblibu. Zabývá se sice metodami rejuvenace ženských vnitřních i vnějších pohlavních orgánů, ale v první řadě má pozitivní dopad na léčbu inkontinence či zúžení vagíny. Zlepšení sexuálního prožitku a vzhledu genitálu jsou samozřejmě příjemným bonusem. „Metody, které úspěšně používáme již desítky let k omlazení kůže například v obličeji, jako erbiový laser, radiofrekvence a ultrazvuk, jednoduše aplikujeme i na tkáně ženského genitálu a ono to opět výborně funguje,“ vysvětluje doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., majitel kliniky Asklepion, která je průkopníkem těchto neinvazivních ošetření v ČR.

2

Zpevnění vagíny a léčba inkontinence laserem

IntimalaseSkutečně převratnou novinkou v oblasti estetické gynekologie je využití erbiového laseru pro ošetření pochvy. Výsledkem zákroku je zúžení a zpevnění této oblasti, ale také řešení stresové inkontinence a prolapsu dělohy po porodu. Pro tyto problémy měli gynekologové až dosud pouze chirurgické řešení inkontinenčními páskami, které znamená několik dnů na lůžku a přísný pooperační režim. Na rozdíl od dosavadních operativních možností je laserový zákrok rychlý, jednoduchý a nevyžaduje žádnou rekonvalescenci. I výsledek je okamžitý a v čase se dále zlepšuje. „Hned po ošetření, jakmile jsem vstala z gynekologického křesla, jsem cítila subjektivně zlepšení,“ říká jedna z ošetřených klientek a s všeříkajícím úsměvem dodává, „a manžel mě doma pochválil.
Intimalase-G setIntimalase - G set 2

Působením tepla na tkáň dojde ke stažení, tím se pochva zúží a zpevní. „Laser FotonaSmooth se dvěma koncovkami IntimaLaser™ a IncontiLase™ nám umožňuje provést ošetření jak v lehce ablativním, tak neablativním módu a přizpůsobí se potřebám každé klientky,“ představuje laserovou novinku MUDr. Kateřina Klauzová, MBA, dermatoložka kliniky Asklepion a dodává, „speciální koncovka IncontiLase™ pro léčbu inkontinence zpevní poševní tkáň a nastartuje znovu tvorbu fibroblastů. Díky tomu se obnoví opora močového měchýře a obnoví se původní funkce močových cest.“ Obrovským benefitem je to, že ošetření je absolutně nebolestivé, a rychlé, není potřeba použít žádnou anestezii. Následná rekonvalescence také neznamená žádná zvláštní omezení. 

Omlazení intimních míst není jen o lepším sexu

Druhou novinkou oddělení dermatologie kliniky Asklepion je přístroj Protégé IntimaTM  od české firmy BTL určený pro modelaci a zpevnění ženského vnějšího genitálu bez chirurgického zásahu. Na rozdíl od invazivní vaginoplastiky není ošetření vůbec bolestivé a nevyžaduje rekonvalescenci.

Protege intima

Estetické vnímání ženského genitálu se proměnilo s tím, jak se ženy začaly depilovat i v intimních partiích,“ říká MUDr. Kateřina Klauzová, MBA. Najednou začalo být důležité, jak genitálie vypadají, protože jsou vidět. „Po porodech a s věkem dochází ke svraštění kůže a sliznice, tvorbě „převisů“ i barevným změnám v této oblasti. Je to dané nejen věkem a dispozicemi, ale i sníženým prokrvením v těchto oblastech,“ popisuje doktorka Klauzová, která na klinice Asklepion pracuje s přístrojem Protégé IntimaTM a všechny tyto problémy řeší.

Asklepion
Přístroj Protégé IntimaTM využívá působení radiofrekvenční energie a ultrazvuku. Díky intenzivnímu ohřevu všech vrstev tkáně v ošetřované oblasti dochází k výraznému nárůstu produkce fibroblastů a tvorbě nových kolagenních a elastinových vláken. Intenzivní lokální prohřev poševního vchodu zlepšuje průtok krve a stimuluje nervová zakončení, čímž výrazně a dlouhodobě zlepšuje sexuální satisfakci. Ošetření je krátké, trvá cca 15 minut a pro optimální výsledek se doporučuje 4x zopakovat, je zcela neinvazivní, pacientka necítí žádný diskomfort. Není třeba používat anestetika a s terapií není spojena žádná rekonvalescence.

Více se dozvíte na: www.asklepion.cz


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Asklepion