ijournal.cz

Lázeňský pobyt v Teplicích nad Bečvou – zaručená investice do vašeho zdraví!

Lázně Teplice nad Bečvou a.s. založené roku 1553 Janem Kropáčem z Nevědomí jsou svou polohou v malebném údolí řeky Bečvy v Moravské bráně vhodným prostředím pro relaxaci a načerpání nových sil dospělých i dětí. Díky unikátnímu přírodními zdroji, minerální vodě bohaté na oxid uhličitý, jsou ideálním místem pro vyléčení zdravotních obtíží a nemocí srdce, cév i celého organismu.

lázně

V lázních s bohatou historií poskytují špičkovou časnou kardiorehabilitaci pacientům po kardiochirurgických operacích. Odborný léčebný ústav pro kardiorehabilitaci je první zařízení tohoto druhu u nás. Kromě kardiovaskulárních chorob se léčí v Teplicích nad Bečvou také nemoci onkologické, nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka), nemoci pohybového ústrojí či nemoci nervové. V nově otevřené léčebně Radost léčí už děti od 1,5 roku do 18 na obezitu. Péče je hrazená zdravotními pojišťovnami. Neodmyslitelná je spolupráce s dětskými klinikami a pediatry v ČR.

Radost

„Ojedinělý a zábavný způsob léčby dětské obezity plný animačních programů zaměřených na pohyb a zdravou výživu vyhledávají pro své děti rodiče, kteří chtějí nejen potomkům pomoci, ale i sami se naučit změnit myšlení směrem ke zdravé gastronomii a životnímu stylu“, říká Ing. Irena Vašicová, výkonná ředitelka a předsedkyně představenstva Lázní Teplice nad Bečvou a.s. Proto často rodina absolvuje léčbu společně a pak v domácím prostředí naváže na získané zkušenosti.

Co čeká na děti během léčby?

Procedury, rehabilitace, ubytování i strava se poskytuje přímo v dětské léčebně Radost. V budově je provozována i školní výuka a mateřská školka.

 

 • léčebné procedury podle aktuálního zdravotního stavu:
 • uhličité a přísadové koupele, vířivé koupele
 • klasické a reflexní masáže, míčkování
 • parafínové zábaly, kryoterapie
 • elektroléčba v míře určené lékařem
 • léčebná tělesná výchova, cvičení na rehabilitačních přístrojích
 • relaxační a dechová cvičení, fototerapie
 • lékařské prohlídky a celodenní dohled zdravotnického i výchovného personálu
 • základní a mateřská škola
 • dietní režim podle aktuálního zdravotního stavu a podle přidružených nemocí (celiakie, potravinové   alergie, diabetes atd.)
 • možnost bezplatného připojení k internetu
 • možnost využití vybavené tělocvičny i ve volném čase

Bližší informace podá Jarmila Halasová, vrchní sestra dětské léčebny Radost:
telefon: 581 687 269

Kromě léčebných procedur klienti lázní naleznou pestrou škálu dalších relaxačních a wellnessových procedur, které personál stále doplňuje a rozšiřuje. Hlavní sezóna trvá každoročně od dubna do října.

Ubytování je na vysoké úrovni, především v Sanatoriu Moravan, nebo někdejším Grand hotelu Klíč, později znám jako Sokolovo, v roce 2012 zrekonstruovaný nyní jako hotel Janáček či třetím hlavním objektu Bečvě. O klid a pohodu se stará v lázeňských domech 270 zaměstnanců.

Hana Macuichová v Moravanu

Hana Macuichová v hotelu Moravan

Nejbližší příležitostí, kdy můžete Lázně Teplice nad Bečvou navštívit je 10. květen 2014, kdy celodenním zábavným programem proběhne slavnostně otvírání lázeňské kolonády.

Lázně Teplice nad Bečvou - kolonáda

Lázně Teplice nad Bečvou – kolonáda

 

  

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

Zdroj: Foto: eso, LTNB