Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 18.Srpen 2019
ijournal.cz

Kyklopa uchvátila Erotika, Petru Janů Nevinnost

red Zdroj: Kloboukfilm, foto: Josef Edvard Gregor 4.3.2015 Akce

Kde jinde by se mohla konat vernisáž s motoristickou tématikou než v autosalonu? Kromě (pro vernisáž) netradičního prostředí, má tato kulturní událost ještě jednu zvláštnost. Je totiž putovní. V pražském autosalonu Dajbych si pobude zhruba měsíc a pak zase poputuje do jiného autosalonu, v jiném městě, jiném kraji.

Protože Pavel Brázda a Michal Singer nejsou jen tak ledajací malíři (jejich díla můžete shlédnout i v Národní galerii), slavnostního zahájení vernisáže se účastnily osobnosti z řad kulturního dění. Zpěvačka Petra Janů, herečka Veronika  Žilková, herec Ivan Vyskočil a zpěvák Pavel Vohnout – Kyklop tak tedy neobdivovali jen vystavené vozy Land Rover a Jaguar, živý zájem projevili i o vystavované obrazy. „Já bych bral ten erotickej“, ozval se jako první Kyklop, načež Petra Janů se smíchem reagovala: „To budeš tedy překvapenej tím, co jsem si vybrala já. Můj famózní obraz od Michala Singera se totiž jmenuje Nevinnost. A pověsím si ho do ložnice!“

petra_janu

Protože zahájení vernisáže v autosalonu Dajbych bylo pojato jako společenský podvečer, nechyběl ani rozmanitý raut, Fleret bar s míchanými alko i nealko nápoji, možnost vyzkoušení přírodní kosmetiky s arganovým olejem nebo kulturní program pro hosty.

Svou pěveckou premiéru si zde odbyla teprve desetiletá Sandra, Kyklopova dcera. „Asi se o mně už ví, že jsem začal měnit svůj profesní život a zpívám s kapelou Blue Rocket“, uvedl duet s dcerou Kyklop. „Teď jsem nově nazpíval cédéčko dětských písniček a některé z nich se mnou zpívá právě Sandra.“

kyklop_s_dcerou

Sebezajímavější akce by v autosalonu nebyla to pravé ořechové, kdyby neměli hosté možnost zkušebních jízd některých z atraktivních vozů. Zatímco Veronika Žilková jásala u noblesního Jaguaru (jeden exemplář vlastní už 15 let), většina hostů dychtila po první jízdě zbrusu novým Land Roverem Discovery Sport. Tomu se říká spojit příjemné s užitečným!

Vernisáž obrazů DAJBYCH

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kloboukfilm, foto: Josef Edvard Gregor