ijournal.cz

Jana Burdová se v rámci Czech and Slovak Hairdressing Awards stala první oceněnou členkou síně slávy

red Zdroj: Schwarzkopf Professional. 5.5.2014 Společenské akce a události, Významné osobnosti, veřejné projekty

13. ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards, nejprestižnější nezávislé kadeřnické soutěže, zná od sobotního večera své vítěze. Kromě standardních 14 sošek však byla předána ještě jedna navíc – Hall of Fame 2013. V rámci slavnostního galavečera byla Jana Burdová, majitelka a zakladatelka stejnojmenného kadeřnického studia, uvedena do Síně slávy. Tato nominace se řídí mezinárodními pravidly soutěže a kadeřník do ní může vstoupit, pouze pokud vyhraje třikrát absolutní titul Hairdresser of the Year, neboli v ČR – Kadeřník roku České a Slovenské republiky. To se Janě Burdové povedlo v letech 2008, 2009 a 2011 a je tak po čestném členovi, předsedovi odborné poroty Janu Špilarovi, první, která ocenění Hall of Fame v České republice získává touto cestou.

Jana_Burdová_drzitelka_oceneni_Hall_of_Fame

Soutěž Hairdressing Awards vznikla v roce 1985 ve Velké Británii pod záštitou časopisu Hairdresser Journal a Schwarzkopf Professional a v současné době se organizuje v 15 zemích celého světa. Na kadeřnickém trhu České a Slovenské republiky se jedná o neprestižnější a nejrespektovanější soutěž, kterou hodnotí nezávislá porota podle anonymních kódů, čímž je zajištěna naprostá objektivnost. Vítězové jednotlivých kategorií jsou poté vyhlášeni na slavnostním galavečeru za pozornosti médií, celebrit a veřejnosti.

Jana Burdová byla 3. května 2014 jmenována prvním členem Síně slávy v České Republice jako vyjádření respektu k úspěchu, kterého svým trojnásobným vítězstvím titulu Kadeřník roku České a Slovenské republiky dosáhla.

„Děkuji moc, síň slávy je zvláštní název, je to statické místo bez života. Já rozhodně nechci zůstat bez pohybu, ale naopak chci v práci pokračovat,“ říká Jana Burdová, čerstvá členka Síně slávy Hairdressing Awards a dodává: „Porotu a veřejnost je velmi těžké zaujmout a nadchnout a já přeji všem kadeřníkům, aby měli do budoucna ještě mnoho nápadů, kterými toho dosáhnou. Hairdressing Awards miluji, nezměnil mi život, ale změnil mě a probudil ve mně obrovskou touhu tvořit a pracovat.“

Jana_Burdová_drzitelka_oceneni_Hall_of_Fame

Jana Burdová začala svou kariéru před více než dvaceti lety. V krátké době se zařadila mezi známé české vlasové návrháře a je uznávanou osobností v české i zahraniční účesové tvorbě. Její tvorba nepodléhá trendům, a pokud je to možné, vychází vždy z osobního stylu klienta, pro kterého pracuje. Od roku 1995 je také majitelkou a manažerkou studia Jana Burdová a sedmým rokem vede svůj dvanáctičlenný kadeřnický tým pod názvem Art team Jana Burdová, který byl již třikrát oceněn jako Tým roku v rámci soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards. Jana Burdová pak sama v soutěži HDA získala třikrát absolutní titul Kadeřník roku a dvakrát se umístila na třetím místě v soutěži AIPP Grand Trophy. Kromě manažerského vedení salonu, vlastního kreativního týmu, tvorby vlastních kolekcí a účastí v soutěžích se Jana věnuje také přípravě kadeřnických show, komerčním pracím, charitativní činnosti a od roku 2003 i vzdělávání mladších kolegů.

Součástí slavnostního galavečera byla také autorská vlasová show Jany Burdové s názvem INDIVIDUALITY. Během ní Jana představila několik nejen vlasových kolekcí, které spojoval jasně definovaný styl. Účesy byly naprosto současné, avantgardu tentokrát nahradil Glam styl, který doplnil minimalistickou geometrii. Barevné akcenty rozvíjely střihové siluety.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Schwarzkopf Professional.