Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 20.Srpen 2019
ijournal.cz

HipHop Kemp 2015 odhaluje své první headlinery

red Zdroj: Neoficiální TZ HipHop Kemp 2015 8.3.2015 Aktuality a pozvánky, Festivaly, Volný čas

S blížícím se jarem začíná hiphopový fanda žít největším evropským svátkem rapu. Už po čtrnácté proběhne v hradeckém Festivalparku „obří mejdan“ jménem Hip Hop Kemp 2015! Unikátní festival se letos koná ve dnech 20. – 23. srpna 2015 a nabízí to nejlepší z domácího, evropského i světového hiphopu – samozřejmě s pověstnou atmosférou, kterou jinde nenajdete! Předprodej běží, nezbývá nic jiného než prozradit jména prvních headlinerů.

 Hip Hop Kemp 2015:

RUN THE JEWELS /USA/

YELAWOLF /USA/

PRHYME (DJ Premier & Royce Da 5’9”) /USA/

STRUČNĚ, RUČNĚ – PRHYME


Dámy a pánové, přichází velkej šéf. Jeho veličenostvo DJ Premier. Architekt pilířů, na kterých stojí celej „boom bap, original rap“. Král klasiků. Dřeň. Ko neč ně na Kempu. Nepřichází vzpomínat. Přichází s nejčerstvější bombou. Nepřichází sám. Přichází s ním Royce Da 5’9“. A nepřichází v dobrém, protože tyhle dva „speak with their hands in dangerous ways“. Tohle bude bolet. PRhyme.

Boom. Hip Hop. Shake This… Kombo Primo + Nickel Nine není ani blesk, ani z čistýho nebe. Fandové si o něm nechávali zdát vlhký sny už léta. Za gramcema a SP a MPC nejlepší producent, co kdy kopnul do bubnu. Na majku týpek, co krotí flow jak nikdo, s dechem lovce perel. To by bylo, co? Navzdory fámám a „zaručeným zprávám“ léta ale Primo neudělal celou desku s nikým a Royce? Ten rozpouštěl talent v chlastu během ghost writingu pro Diddyho, Dreho, beefování s celým světem a kyselostí z úspěchu, co nepřicházel. Tak dlouho, až se zdálo, že ten „mladej a nadějnej“ bude brzo „starej a beznadějnej“ a nestane se zase nic. Stalo se. Royce odložil lahvinku. Udobřil se s Eminemem. Nabral formu jak hovado. Primo se ponořil „in a deep concentration“. A je to tu. PRhyme. Žádná vomáčka. 9 pecek, žádný inter loudy a žvanění okolo. Strikce a přísnost. Tvrdost. Surovost. Mocnost. Klasika. PRhyme je album roku podle HipHopDX. PRhyme jsou vrchol a strop pro ty, co vyrostli na Gang Starr. PRhyme totiž jsou něco jako Gang Starr, vzor 2015. A pokud bum, plesk, bum bum plesk je tvůj sound, už víš, na co se můžeš těšit na Hip Hop Kempu 2015.

Máme tu Březen a už to zase začalo. Kemp za necelej půl rok a každej bleděmodrej pátek další jména. A jestli je Primo dost možná nejstarší, kdo letos na Kempu zavdá, příští tejden bude možná nejmladší cápek ze zámoří. Bude parta, kde paniku působí už jen samotnej emblém… Nejradši bysme vám to všechno vykecali už teď, ale ještě vás budeme natahovat a napínat. Tak za tejden.  Text Affro (hudební dramaturg festivalu, neoficiální TZ)

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Neoficiální TZ HipHop Kemp 2015