ijournal.cz

Floristická a zahradnická soutěž pro studenty zahradnických škol – OTVÍRÁNÍ JARA

red Zdroj: HRUŠKADESIGN s.r.o. 6.3.2020 Společenské akce a události
V rámci letošního 14. mezinárodního veletrhu zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN v Praze proběhne 27. března 2020 již pátá v pořadí floristická soutěž, jejíž patronkou je v tomto roce operní pěvkyně Pavlína Senić. 

tisková konference

Místo konání veletrhu: PVA EXPO PRAHA Letňany
Termín: od 26. do 29. března 2020
Motto: Život je divadlo a my jsme herci. Záleží, jakou roli si sami vybereme.


Zakladatelem a hlavním pořadatelem soutěže pro studenty zahradnických škol a příbuzných oborů s názvem OTVÍRÁNÍ JARA podporující jejich řemeslo, je přední český florista Pavel Hruška, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících jury významných soutěží floristů.

JUNIOŘI A SENIOŘI – JEDEN PRO DRUHÉHO
Nosnou myšlenkou je vzájemná úcta, pomoc, pokora, láska a vnímání jeden druhého.


Všechny práce budou v sobotu 28. března vydraženy ve prospěch Nadačního Fondu „MOJE VELKÉ PŘÁNÍ“.

PŘÍKLAD: SENIOŘI PŘEDÁVAJÍ JUNIORŮM ZKUŠENOSTI, TI JE REALIZUJÍ A VYTVÁŘÍ KVĚTINOVÉ DEKORACE PRO RADOST DRUHÝCH, KTERÉ NAVÍC BUDOU VYDRAŽENY A TÍM ZAFINANCUJÍ POTŘEBNÉ A PŘÍJEMNÉ ZÁŽITKY SENIORŮM.

V odborné porotě zasednou: Milota Murčová ( Slovensko), Janka Vargová (Slovensko), Ondřej Štěpánek (Česko) a Markéta Nagyová (Česko). Floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům.

V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy se svými studenty. Účast a prezentace škol bude plně hrazena z rozpočtu firmy HRUŠKADESIGN s.r.o. Z  předešlých ročníků vyplynulo, že školy se neúčastní dostatečného množství oborových soutěží, neboť nemají prostředky na účastnické poplatky a na úhradu materiálu, ale v této soutěži je to naopak.

Pavel Hruška

Návštěvníci veletrhu budou moci obdivovat nejen práci talentovaných studentů floristiky, ale také VIP osobností. Svou účast potvrdili: operní pěvkyně Pavlína Senić, herec, zpěvák a saxofonista Felix Slováček jr., klavírista Vjačeslav Grochovskij, moderátorka Jana Havrdová, zpěvačka a moderátorka Jana Chládková, herečka Martina Hudečková a moderátorka Štěpánka Duchková. Řada z nich se zúčastní nejen doprovodného programu, ale také autogramiády v rámci veletrhu.

Otvírání jara

V sobotu 28. 3. 2020 proběhne dražba všech prací studentů, ve prospěch nadačního fondu „Moje velké přání“ (pomáháme seniorům), licitátorkou bude Štěpánka Duchková, moderování odpoledne se ujme skvělá a milá dáma, moderátorka POŘADU ČT SAMA DOMA, Jana Havrdová.

Pavlína Senič si pozve hosty a představí nové turné „MODRÉ SNĚNÍ“ s Georgem Gershwinem. Jelikož barva letošního roku je modrá, vzniká skvělé propojení tohoto hudebního projektu s květinami.

pozvánka
V rámci programu se během čtyř dnů na pódiu vystřídají odborníci zahradnických oborů, ke kterým patří nejen floristika, ale například zahradní architektura apod.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: HRUŠKADESIGN s.r.o.