ijournal.cz

Expedice Tatra kolem světa 2 mění plány kvůli koronaviru

red Zdroj: Tatra kolem světa 2 11.9.2020 Auto-moto, Zajímavosti
Ojedinělá výprava TATRA KOLEM SVĚTA 2, která navázala na projekt z konce 80. let, musela být po půl roce cesty přerušena. Na dobrodružství a mnohdy strastiplné cesty se můžete podívat od 3. října 2020 na Prima ZOOM v novém desetidílném seriálu.

Tatra

V únoru (22.2. 2020) Tatrovka Trajda odstartovala v Máchově kraji, aby se vydala přes Balkán do Turecka. Ovšem kvůli koronavirové krizi posádka v Turecku uvízla na dobu tří měsíců. Díky tomu naši dobrodruhové poznali každodenní život v opuštěných horských vesničkách a zažila neuvěřitelné zážitky v naprosto liduprázdných místech v Kappadokii. V červnu pak téměř adrenalinovým způsobem vstupují do Íránu. Na hranicích je čekalo dvanáctihodinové dohadování, úplatky … Dalších téměř 90 dní zde členové týmu v aktuálním složení Marek Havlíček, Eva Šlosarová, Jiří Dvorský a Erik Hutter strávili poznáváním významných měst a míst bez turistů mnohdy za ohromných veder, až 48 stupňů. Před pár dny byli však nuceni Írán opustit kvůli incidentu jednoho ze členů a vrátit se do Prahy, jejich vozy ovšem putují do Ruska, kde by si je posádka měla po získání víz vyzvednout a pokračovat v obdobné expedici té letošní. Ve vyjednávání potřebných dokladů expedici pomáhá vicepremiér Karel Havlíček, patron projektu a velký srdcař.

Tatra Trajda

Jaké jsou nejčerstvější plány?

Budeme se snažit ze všech sil dostat víza do Ruska, vyzvednout auta a procestovat jih Ruska a následně dle plánu zazimovat auto u gruzínských hranic, abychom se příští rok mohli vydat na asijský okruh podobný původnímu letošnímu plánu, ale tentokrát s dočasnými členy. Pokud víza nedostaneme, auta vyzvedne důvěryhodná osoba a zazimuje je, nebo zůstanou zaparkovaná v přístavu, a to do doby, než se víza vyřídí, za tým TKS2 říká Kateřina Božková.
logo

Kdo stojí za projektem?


PRVNÍ MUŽ: Marek Havlíček

Dobrodruh i cestovatel je v pravém slova smyslu.

V letech 2016–2018 objel v expediční dodávce svět, byl první Čech, který zdolal celou Afriku (2008–2010).

Bilance přes 400 000 km, a to nejen autem, ale i na motorkách.

Projeté destinace: demokratická republika Kongo, jižní Sudán, Mali, Irák, Afghanistán).

Autor knihy – Cesty k sobě, miluji se, které se prodalo téměř deset tisíc kusů

Mimo českou republiku na svých cestách strávil téměř deset let.

 

Muž mnoha tváři

V pouhých jednadvaceti letech (v roce 1996) otevřel jako absolvent strojní průmyslovky restauraci, za dva roky další, za rok další a další. Bohužel v roce 2003 mu podniky tzv. vypálili. Vše opustil a vyrazil do světa cestovat, a to mě změnilo CELÝ JEHO ŽIVOT!

 

DRUHÝ MUŽ: Ing. Petr Holeček, velký milovník “TATROVEK“

Během dvanácti let najezdil v Tatrovkách po africké Angole stovky tisíc kilometrů.

Za tu dobu se setkal jak s technickými problémy, které díky svému selskému rozumu, kladivu, izolepě a minimu nářadí musel svépomocí vyřešit a opravit.

Jen stěží najdete někoho, kdo v Tatrovkách prožil tolik extrémních situací v tak nehostinné krajině.

 

Projekt stojí na Markovi, nicméně založili jej společně s Petrem. Marek bude na palubě expedice Tatra kolem světa 2 nonstop tři roky, Petr maximálně dva měsíce v roce, je především zárukou kvality a bezpečí na cestě.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Tatra kolem světa 2