ijournal.cz

ELIXIR JEUNESSE Sérum s dvojím účinkem

red Zdroj: Yves Rocher 16.10.2016 Krása a zdraví
Náš životní rytmus se stále zrychluje. Každodenní společenský kontakt, neustálý přísun informací, profesní i soukromý život, stravovací návyky, vše běží v čím dál rychlejším tempu.

Přirozený proces stárnutí je tímto závratným tempem nevyhnutelně ovlivněn.

Co mají společného každodenní pracovní tlak, rychlé obědy konzumované v poklusu, úprk pro děti do školy a všeobecně náročný život ve městě? Všechny tyto faktory jsou pro náš organismus zdrojem stresu, který se projevuje urychlením oxidačních procesů a na buněčné úrovni tvorbou volných radikálů. Důsledkem je, že naše tělo se rychleji opotřebovává. A v první řadě je negativním vlivům vnějšího prostředí, zejména znečištění, vystavena naše pokožka.

To vše nejvíce pozorujeme ve chvíli, kdy se začínají objevovat známky stárnutí pleti.

ILH_9180Rostlinný svět je již od svého vzniku vystavován negativním vnějším vlivům, jako jsou teplotní a klimatické změny nebo UV záření. Aby mohly těmto vlivům rostliny čelit, vytvořily si obranné mechanismy, které jim dovolují přežít.

Odborníci Rostlinné kosmetiky Yves Rocher dlouhodobým výzkumem rostlinného světa zjistili, v čem spočívá tato jedinečná schopnost obrany. Využili vysoce koncentrovaný výtažek z rostliny s názvem aphloia, který je základní aktivní složkou nového Séra s dvojím účinkem Elixir Jeunesse. Jeho lehká fluidní textura revitalizuje pleť do hloubky a chrání ji před negativními vnějšími vlivy.

V Yves Rocher denně odkrýváme tajemství rostlinného světa, objevujeme sílu rostlinných výtažků. A je mým potěšením se s vámi o tyto poznatky a zkušenosti podělit.

Xavier Ormancey Ředitel Výzkumu a vývoje Yves Rocher

Jedinečná znalost rostlinného světa pro dokonalé souznění rostlin s pletí

Rostliny jsou v přírodě často vystaveny nejrůznějším negativním vlivům: změnám klimatickým podmínek, UV záření, znečištění, vypalování porostů. Proto stále zdokonalují strategie, které jim umožňují se danému prostředí přizpůsobit a přežít.

Odborníci Rostlinné kosmetiky Yves Rocher na poli botaniky vybrali rostlinu s názvem aphloia theiformis, strom pocházející z oblasti Madagaskaru, pro její schopnost adaptace a jedinečné revitalizační a ochranné vlastnosti.
U starších stromů tohoto druhu totiž pozorovali, že mají neuvěřitelnou schopnost regenerace a obnovování své kůry. Na kmeni stromu se tvoří nová kůra a stará se ve velkých plátech odlupuje. Na ostrově Réunion se proto o aphloi mluví jako o stromu, který mění kůru.

ILH_9068Odborníci na rostlinný svět objevili, že pokud je aphloia vystavena stresu v podobě náhlé klimatické změny, UV záření či vypalování porostů, umí uvnitř buněk svých listů zvýšit množství molekul z rodiny polyfenolů, mangiferinu. Tato molekula ve zvlášť vysoké koncentraci chrání rostlinu před škodlivými účinky oxidačních procesů a pozitivně ovlivňuje její schopnost čelit agresím vnějšího prostředí a regenerovat se.

Využít schopnosti rostlinných látek a dále je zdokonalovat představuje pro odborníky z Yves Rocher výzvu. Jejich cílem je optimalizovat souznění aktivní látky v produktech s pletí a zajistit tak jejich vysokou účinnost.

Listy aphloie, používané k extrakci účinné látky, pocházejí od ověřeného dodavatele z oblasti náhorních plošin madagaskarského regionu Moramanga. Yves Rocher zde úzce spolupracuje s lokálním producentem, který zajišťuje svým zaměstnancům vhodné pracovní i životní podmínky a dává jim odpovídající mzdu. Lístky aphloie jsou sbírány šetrným způsobem ženami, které byly k této činnosti speciálně vyškoleny. Sběr probíhá výhradně ručně od října do dubna, tedy v období dešťů, což usnadňuje následnou obnovu lístků. Rostlinné zdroje jsou tak trvale chráněny. Odborníci z Výzkumu Rostlinné kosmetiky přísně dohlížejí na to, aby dodavatelé splňovali kritéria bezpečnosti, dohledatelnosti zdrojů a odpovědného řízení výroby.

Vysoce koncentrovaný výtažek z aphloie 

Vysoce koncentrovaný výtažek z aphloie, který působí v přirozeném souznění s pletí, pomáhá bojovat proti vnějším vlivům urychlujícím stárnutí, jako je znečištění ovzduší, UV záření, únava nebo stres. Působení výtažku má dvojí účinek: zlepšuje schopnost revitalizace a ochrany proti vnějším vlivům vč. znečištění ovzduší. Účinnost séra je podpořena texturou nové generace, která vyniká vysokou koncentrací aktivních látek a schopností optimálně pronikat do pokožky a rychle se vstřebávat. Pokožka je revitalizována a září zdravím.
ILH_9112
Kůže je živoucí orgán. Ohraničuje lidské tělo, je to vlastně jeho spojnice s vnějším prostředím. Plní velmi často, ale zato účinně, funkci obránce našeho těla před vnějšími vlivy a zároveň propojuje náš organismus se světem, který nás obklopuje.

Souzněním nazýváme schopnost pokožky propustit účinné látky tak, aby mohly působit přímo v jejím jádru.

Rostlinná kosmetika Yves Rocher je vysoce účinná právě díky tomu, že vědci odhalili tento princip a snaží se optimalizovat proces souznění účinných látek s pletí. Živoucí organismus rozpozná a umí využít jiný živoucí organismus. Pokožka rozpozná a umí využít rostlinnou složku. Optimalizace souznění je naše know-how, které zaručuje zvýšenou účinnost našich přípravků.

Souznění vysoce koncentrovaného výtažku z aphloie s pletí se odehrává na 3 úrovních: PRONIKNUTÍ, ROZPTÝLENÍ, METABOLIZACE.

• Vysoce koncentrovaný výtažek z aphloie získávaný speciální metodou přírodní extrakce, tzv. N. A. T. (Natural Assimilation Technologies)
• 8 patentů registrovaných ve Francii
• Více než 94 % obsahu tvoří složky přírodního původu
• Flakon z recyklovatelného skla
• Papír z ekologicky rostoucích lesů

INOVACE A ÚČINNOST
• Textura nové generace s vysokou koncentrací aktivních látek, s vynikající schopností optimálně pronikat do pokožky a rychle se vstřebávat
• Bez minerálních olejů
• Bez silikonů
• Bez barviv
• Bez parabenů
• Okamžitý účinek: pokožka volně dýchá a září zdravím
• Po prvním měsíci používání: vrásky jsou méně viditelné, pokožka je detoxifi kována a revitalizována v 73 % případů* * Test spokojenosti, kterého se zúčastnilo 101 žen po dobu 4 týdnů (aplikace 2 krát týdně).

ILH_9151
OPTIMÁLNÍ POUŽITÍ
Nasajte texturu do pipety, která umožňuje ideální dávkování a aplikaci. Jemně vmasírujte do pokožky pohyby od středu ke krajům obličeje. Nanášejte ráno i večer na dokonale vyčištěnou pleť.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Yves Rocher