Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 19.Březen 2019
ijournal.cz

Český červený kříž, Procter & Gamble a COOP pomůžou znevýhodněným a nemocným dětem zútulnit prostředí, ve kterém pobývají

red Zdroj: ČČK, Procter & Gamble, COOP 13.10.2017 Veřejné projekty

K 1. říjnu odstartovala nová společná iniciativa společností Procter & Gamble, COOP a Českého červeného kříže na podporu dětí, které to potřebují. Z nákupu každého produktu P&G v obchodu COOP bude 1 % z jeho ceny směřovat do azylových domů pro matky s dětmi provozovaných Českým červeným křížem a do Dětské odborné léčebny Ch.G. Masarykové v Bukovanech.  

„Dětem v těchto zařízeních velmi schází vlastní pokojíček, proto děláme vše proto, abychom jim prostředí pro přechodný pobyt co nejvíce zútulnili. Snažíme se pro ně vybavit herní prostory, vytvořit a vybavit, především pro školáky, pracovní prostory. Děti obecně vždy potěší hračky,“ upřesňuje Miroslava Jirůtková, vedoucí Programového oddělení Úřadu ČČK, co by dětem udělalo radost.

M_Bocanova
Úkolu tváře iniciativy se zhostila herečka Mahulena Bočanová a jde ostatním příkladem. „Je fajn, když všichni můžeme nákupem běžně používané kosmetiky či prostředků do domácnosti pomoci těm méně šťastným,“ říká Mahulena a dodává: „Stavte se v COOPu, já mám v plánu prodejny navštívit několikrát.“

Od 1. října do 31. prosince bude dětem věnováno 1 % z ceny výrobků P&G zakoupených ve vybraných obchodech COOP. Přispívat můžete zakoupením značek Ariel, Lenor, Jar, Pampers, Always, Gillette, Pantene, Head & Shoulders, Old Spice a Oral-B.

„P&G se se svými inovacemi a aktivitami zaměřuje na zlepšování každodenního života. Díky našim partnerům nyní můžeme prostřednictvím našich výrobků pomoci vytvořit útulné prostředí dětem, které to potřebují,“ říká Katarzyna Łopaciuk-Goc, manažerka korporátní komunikace Procter & Gamble.

„Více než 170 let dlouhá tradice prodejen spotřebních družstev vystupujících pod označením COOP a jejich angažovanost v podpoře regionů, kde působí, nám dává skvělý základ pro pomoc potřebným. Věříme, že se v našich prodejnách zapojí co nejvíce zákazníků,“ dodává Mgr. Lukáš Němčík, Head of Marketing & Development – COOP.

Vybrané finanční prostředky zútulní prostředí dětem, které žijí dočasně se svými rodinami v azylových domech Českého červeného kříže v důsledku tíživé životní situace, a zpříjemní také pobyt nemocným dětem v Dětské odborné léčebně Charlotty G. Masarykové v Bukovanech, kde se léčí s onemocněními horních a dolních cest dýchacích.

Jak vzpomíná na dětství Mahulena Bočanová

Herečka Mahulena Bočanová už v dětství ztvárnila celou řadu nezapomenutelných rolí. Jednou z nich je i role malé neposedné dívenky v oblíbeném seriálu Chalupáři. Snad poprvé Mahulena zavzpomínala na to, jak se jí natáčelo. Dokonce dorazila i do Višňové u Příbrami, která je díky seriálu spíše známá jako Třešňová, kde se slavní Chalupáři natáčeli. I díky tomu může vzpomínat na dětství plné zajímavých aktivit a dobrodružných zážitků. Hezké vzpomínky jsou pro ni bohatství, které nikdy nezmizí. Mahulena Bočanová se svěřila, o čem snila jako malá a jak vzpomíná na natáčení.

M_Bocanova_(1)

Mahuleno, jak vzpomínáte na natáčení dětských rolí?

Já jsem to brala spíš jako volno ze školy. Před nástupem do školy si to víceméně nepamatuji, byla to pro mě jen zábava, nepřikládala jsem herectví žádnou váhu. Samozřejmě, že jsem neměla trému, to dítě si neuvědomuje, že by vlastně mělo být zodpovědné. Když jsem začala chodit do školy, tak jsem byla ráda, že se občas uleju. Maminka mi vždy slíbila, že nebudu točit o prázdninách. Na tom jsem trvala a vydrželo mi to dodnes. Často jsme se kvůli tomu i s mámou pohádaly, protože jsem přišla o hezké filmové nabídky, ale já jsem prostě nechtěla. Díky filmování jsem se dostala do Západního Německa, takže jsem pochopila, v jakém marasmu jsme žili. Pak jsem zažila i ty krásné zlomové roky, to už jsem byla větší. Jinak si vybavuji hlavně zábavu, kamarády, dětská přátelství. Ve škole jsem žádné problémy neměla nebo jsem byla tak naivní, že jsem si to neuvědomovala. Necítila jsem žádnou závist od kamarádů.

Jak jste dojížděla na natáčení? Museli Vás třeba rodiče omlouvat ve škole?

Já jsem měla samé jedničky, mám dobrou paměť, tak jsem se nemusela moc učit doma. Na střední jsem už pak musela poslouchat, co se v hodině říká, pak jsem byla schopná projít školou s jedničkami nebo dvojkami. Základní škola proběhla levou zadní, takže učitelé neměli důvod mě nepouštět.

Jak se k vám chovali „velcí“ herci?

Někoho jsem se bála, někteří působili mysticky a uzavřeně, ale ostatní se ke mně chovali klasicky. Já jsem byla docela roztomilé dítě a říkali, že i šikovné. Nijak často jsem to nekazila, tak jsem nebyla nijak neoblíbená.

Jak vzpomínáte na svoje dětství celkově?

Byla jsem divočejší holčička, měla jsem hodně kamarádů. Měla jsem krásné dětství na Slapech, spoustu lásek. Měla jsem mindráky z o čtyři roky starší sestry, že nejsem tak hezká, tak šikovná a tak chtěná. Pak jsem ji naštěstí bohatě dohnala. Dětství jsem měla nádherné. Máma byla hodně přísná, táta byl charismatický bohém. Oba dva mi moc schází. Z obou mám strašně moc. Nevím, z koho víc. Vždy jsem si myslela, že jsem ‚celý táta‘, ale teď jak už jsem dospěla, tak by se mi líbilo být hodně jako máma. Myslím si, že to je namíchané půl napůl. Oba byli výrazní lidé, je to složité žít s jejich dvěma povahami, ale nechtěla bych se zařadit do nějakého průměru nebo podporůměru.

M_Bocanova_(2)

Zapojila jste se do iniciativy, která podporuje děti v nouzi. Jaký je princip tohoto projektu?

Nákupem produktů P&G v obchodech COOP můžete až do konce prosince pomoci prostřednictvím Českého červeného kříže dětem, které to potřebují. Zamíří k nim 1 % z ceny zakoupených produktů. Je to skvělý nápad. Zdá se mi fajn, když jako známá tvář můžu pomoct k tomu, aby lidé věděli, že tento projekt existuje. Naplňuje mě to radostí. Vím, jak je to složité, když ženy bydlí samy s dětmi, natož když nemají vlastní domov. Zajásala jsem, když jsem se dozvěděla, že se jim tímhle způsobem pomáhá.

Na jaké účely bude podpora určena?

Vybrané finanční prostředky zútulní prostředí dětem, které žijí dočasně se svými rodinami v azylových domech Českého červeného kříže v důsledku tíživé životní situace, a zpříjemní také pobyt nemocným dětem v Dětské odborné léčebně v Bukovanech, kde se léčí s onemocněními horních a dolních cest dýchacích.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: ČČK, Procter & Gamble, COOP