ijournal.cz

Celebrity malují pro české lékaře a všechny raněné z Majdanu

red Zdroj: Forum kulturního partnerství z.ú. 11.9.2014 Aktuality a pozvánky, Významné osobnosti, veřejné projekty

Forum kulturního partnerství z.ú. ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a za podpory Primátora RNDr. Tomáše Hudečka pořádá v pondělí 15. září v prostorách Staroměstské radnice charitativní vernisáž obrazů českých osobností. Celebrity výtvarně ztvárnily své představy strážných andělů. Tato jedinečná díla budou nejen k vidění, ale i ke koupi. Výtěžek poputuje konkrétně na léčení dvou ukrajinských chlapců zraněných na jaře v kyjevském Majdanu, kterým byla amputována noha v pražských nemocnicích a kteří v současné chvíli prochází léčbou ve zdejších rehabilitačních zařízeních. Vernisáž začíná v 18 hodin v prostorách druhého patra Staroměstské radnice  – POMOCI MŮŽETE I VY!

Foto z minulého ročníku, Maroš Kramár

Foto z minulého ročníku, Maroš Kramár

 

Do charitativního projektu s názvem „Podejme ruku Ukrajině“ se tvorbou obrazů zapojí Bára Basiková, Petr B. Novák, Tatiana Medvecká, Gabriela Pyšná, Vlasáková Lenka a jiné české celebrity. Malují anděly pro kupce obrazů, kteří mohou finančně přispět na léčbu zraněných při brutálním zásahu na Majdanu. Při letošních protestech na kyjevském Majdanu byly zraněny stovky odpůrců dnes již svrženého Viktora Janukovyče. Díky projektu Medivak se někteří ranění dostali do péče českých lékařů. Mezi nimi byli i mladí chlapci, kterým musela být pražskými doktory amputována noha a tím jim byl zachráněn život (Olexsandr Kozlovský, 16 let a Oleh Topolnický, 24 let). Svým finančním darem můžete pomoci i Vy! Stačí si zakoupit obraz na vernisáži nebo přispět na účet 617617617/0600.

Dáda Patrasová

O den později, tedy 16. září se v divadle Broadway od 19 hodin uskuteční již druhý benefiční koncert s názvem „Andělé v bílém“ jako poděkování doktorům pražských nemocnic, kteří operovali ukrajinské raněné v rámci projektu Medivak a na podporu záchrany života dalších.

Na koncertě vystoupí skupina Pikkardijská Tercija, která při se při této příležitosti zúčastní i vernisáže. Dále vystoupí Sláva Korsak, Světlana Zaharuk,  Olexandr Kozlovský. Celým večerem všechny přítomné provede Česká miss 2010 Jitka Válková.

Za veškerou podporu předem děkujeme!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Forum kulturního partnerství z.ú.