Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 20.Srpen 2019
ijournal.cz

Canon je partnerem retrospektivní výstavy The Best of Czech Press Photo – obrazy dvou desetiletí

red Zdroj: Canon, foto: Igor Zehl (ČTK) 9.3.2015 Výstavy

Společnost Canon se stala hrdým partnerem retrospektivní výstavy „The Best of Czech Press Photo – obrazy dvou desetiletí 1995‑2014“. Ta se koná u příležitosti dvacetiletého trvání novinářské soutěže a výstav Czech Press Photo a bude široké veřejnosti otevřena od 6. března do 12. dubna v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze, a to denně od 10 do 19 hodin. Výstava bude rovněž doprovázena stejnojmennou reprezentativní obrazovou publikací.

Prezident Václav Havel na řece Čao Praya cestou do Bangkoku, jaro 1995 – Lidé, o kterých se mluví, 1. cena 1995

Prezident Václav Havel na řece Čao Praya cestou do Bangkoku, jaro 1995 – Lidé, o kterých se mluví, 1. cena 1995


Přes pět set oceněných fotografií předních českých a slovenských autorů dokumentuje v obrazech nejen domácí, ale i světové události. Návštěvníci mohou nad autentickými záběry znovu prožít dramatické události, jako byly například povodně na Moravě v roce 1997, na Slovensku v roce 1998 nebo v roce 2002 v Čechách a v samotné Praze. Jiné fotografie připomenou vítězství našich hokejistů v Naganu nebo našich olympioniků na OH v Atlantě, Sydney, Athénách, Pekingu či Londýně.

Dvacetiletá historie české novinářské soutěže Czech Press Photo má na svém kontě fotografie, které dokázaly pohnout veřejným míněním, lidskými city, svědomím, činy a někdy i politickým řešením. Jejich autory jsou členové redakčních týmů našich deníků, týdeníků, agentur, ale i volní fotografové spolupracující s médii a studenti odborných škol. Těm všem retrospektivní výstava „toho nejlepšího z Czech Press Photo“ vzdává poctu. Ale především je určena široké veřejnosti, která v ní může jako ve zpětném zrcadle sledovat svůj život a svět. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Canon, foto: Igor Zehl (ČTK)