Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 15.Září 2019
ijournal.cz

Benefiční koncert „Křídla motýlí“, akce, která má smysl!

red Zdroj: MartinProduction 23.9.2014 Akce, Veřejné projekty
Tento víkend se na jižní Moravě pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje v obci Dolní Dunajovice konal historicky první ročník dolnodunajovického rejdění a benefičního koncertu „Křídla motýlí“ pro občanské sdružení Debra, které pomáhá překonávat nemoc motýlích křídel. 

Za účasti starosty Dolních Dunajovic Josefa Hasníka, zástupkyně o.s. Debra Anitu Gaillyovou a zpěváka a producenta Martina France odstartoval úderem 18. hodiny velkolepý koncert. Zaplněné hlediště s dojetím ocenilo vystoupení dívek, které trpí touto zákeřnou nemocí. Olga Joklová zazpívala za doprovodu saxofonu, na který zahrála Katka Vlastová tak dojemně, že v mnoha očích diváků se objevily až slzy dojetí.

Hana_Pekhart_a_Sámer_Issa_
„Obdivuji obě ženy, jakou sílu v sobě dokážou najít“. Člověk si uvědomí, jaké mnohdy řeší zbytečnosti“, těžko nacházel slova zpěvák Sámer Issa, který také v programu vystoupil. Následovaly songy Markéty Zehrerové, Jiřího Zonygy, Petra Bendeho či Ilony Csákové. Na jevišti se postupně vystřídalo všech jedenáct účinkujících, včetně Marcely Březinové, nebo Martina Franceho se svým premiérovým songemUragán D.T. Velký aplaus sklidila i těhotná rockerka Leona Šenková, Slovák Thomas Puskailer, který přijel z Vídně se svou manželkou Abbie, nebo trio Holki. Na závěr přišly legendární a nestárnoucí Kamelie.

závěrečný_song_

Součástí sobotního programu byl i křest nové etikety vinařství Filipa Mlýnka a moderátorka Markéta Mayerová přiznala, že takový křest vidí poprvé v životě. „Tady u vás na Moravě je možné všechno,“ smála se.

Ilona_Csáková_a_Markéta_Mayerová


Přítomní návštěvníci přispěli ve finále do kasy na pomoc nemocným úctyhodnou částkou, která se vyšplhala na 42 000 korun.

Na následném společenském večírku ve Vinařském dvoře u Mlýnků se zpívající interpreti spojili i s cimbálovkou a zazpívali si několik moravských lidovek a ochutnali skvostná moravská vína.

Martin_France_


 


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: MartinProduction