ijournal.cz

Bagetou o délce 122,4 metrů překonaly Francie s Itálií světový rekord!

red Zdroj: Ferrero 20.10.2015 Zajímavosti

Na oslavu 50. výročí lásky vzdala Nutella minulou neděli hold svému dlouholetému partnerovi: pečivu! Během zvláštní akce, která se uskutečnila v rámci Univerzální Expozice v Miláně, spojili oba „milenci“ síly a vytvořili 122,4 metrů dlouhou bagetu, čímž překonali dřívější rekord 111 metrů. Tento výkon potvrdila slavná Guinessova kniha rekordů!

Guinness_World_Records_Nutella_Expo_15

Je to víc než jen světový rekord – jedná se o sňatek dvou národních symbolů, k jehož uzavření došlo minulou neděli v rámci Univerzální Expozice v Miláně. Bageta – nejznámější francouzské pečivo a Nutella – pomazánka, na níž jsou pyšní Italové, tak znovu obnovily svůj manželský slib.

Guinness_World_Records_Nutella_Expo_2015

V 9.30 hod. začalo 7 pekařských mistrů z profesního sdružení Chambre Professionnelle des Artisans Boulangers Pâtissiers de Paris a 20 italských pekařů z PROLOCO DI MAGLIANO ALPI (provincie Cuneo, Itálie) podle původní francouzské tradice připravovat a péct nejdelší bagetu na světě. Vznik tohoto rekordu si vyžádal více než 6 hodin práce, aby bylo možné uspokojit fanoušky Nutelly, kteří si poté mohli společně pochutnat na 2 400 krajících pečiva s Nutellou!

Ambasciatore_Francesco_Paolo_Fulci_Frederic_Thil_Amministratore_D...

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Ferrero