Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 20.Květen 2019
ijournal.cz

Apple Museum zve návštěvníky i na Nový rok

red Zdroj: Apple museum 27.12.2015 Aktuality a pozvánky, Zábava

Apple Museum, první svého druhu nejen v České republice, které bylo nedávno otevřeno v Husově ulici v centru Prahy, bude otevřeno po období vánoc i na Nový rok. Unikátní expozice představuje nejhodnotnější a nejkomplexnější kolekci počítačů z let 1976 až 2012 a dalších předmětů z produkce společností spojených se jménem Steva Jobse – Apple, Pixar Next, celkem 472 exponátů. Nechybí mezi nimi legendární Apple Lisa, první Macintosh, školní ročenky z dob studií Steva
Jobse a Steva Wozniaka a další vzácné rarity.

Apple_museum_křeslo_Steve_Jobs
Otevírací doba: 

31.12.  10 – 15 h

1.1.      12 -22 h

Ostatní dny 10 – 22 h


Vznik Apple Musea iniciovala Nadace centra Pop Art Gallery s cílem představit veřejnosti prostřednictvím kultovní značky počítačového průmyslu novodobou historii každého z nás – jak rychlý vývoj technologií ovlivňuje náš život, který je s nimi v dobrém i zlém spjatý. Na realizaci se podíleli studenti ČVUT a provází ji řada zajímavých údajů. Například délka instalovaných kabelů dosahuje v součtu 12 tisíc metrů!

Apple_museum_kavárna

Apple Museum sídlí v zrekonstruovaném měšťanském domě na nároží Husovy a Karlovy ulice. V přízemí je umístěna stylová kavárna avegan raw bistro s jídly a nápoji, které měl v oblibě i Steve Jobs. Kromě občerstvení jsou připraveny i tablety pro zpříjemnění a ukrácení času. Děti jsou zvány do zábavné interaktivní místnosti. V podzemí budovy, v zachovalých románských sklepích ze 14. století, bude v průběhu následujícího měsíce otevřena pop artová galerie, která se bude věnovat především českým představitelům tohoto uměleckého stylu 50. let.


www.applemuseum.com

Husova 21, Praha 1

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Apple museum